Teknoloji

NovoCrete, Teknolojisi Zeminden Kuvvet Almadan Çalışır. Bunu 'Suda Yüzen bir Gemi ' gibi düşünebilirsiniz. Bu nedenle zayıf zemini yerinde iyileştirebilmekteyiz.

NovoCrete, Yükü Yanal Dağıtması; çimentonun hidratasyon prosesini etkiler su katma işlemi sırasında homojen karışımı ile en uygun kristal oluşumlarını artırarak belirgin miktarda daha uzun, yatay ve dikey kristaller oluşturarak daha yüksek “PSI” (pound per square inch) oluşturarak yükü yanal olarak dağıtır.

NovoCrete, Deformasyon Oluşmaz; bu neden ile daha yüksek basınç dayanımı, daha yüksek elastikiyet daha yüksek mukavemet ve su moleküllerinin nüfus etmesi engelleyen geçirimsiz bir yapıyı mevcut bir zemine tam olarak kazandırdığından, zemine su girmez, bu yüzden zeminde donma olmaz ve donmadan dolayı genleşme olmadığından zeminde deformasyon oluşmaz.

NovoCrete, “Puzolanik” reaksiyona girer, bu da suda çözünmeyi engeller ve birbiriyle bağdaşmayan bütün malzemeleri birbirine %100 bağlanmasını sağlar.

NovoCrete Geçirimsizlik ( impermeability ) 10-9 m/s uygulanan zeminlerdeki homojen karışımı ile en küçük gözenekler dahil tüm kapiler boşlukları doldurup kapattığından, daha yüksek asit dayanıklılığı sağladığı gibi aynı zamanda kırılma çökme ve çatlama gibi tüm olumsuz faktörleri de engellemektedir. Zeminde donma olmayan zemindeki don derinliği etkisi büyük ölçüde engellenmektedir.

NovoCrete uygulanan zeminlerde çok hızlı performans artışı gösterdiğinden,uygulanan zemin miktarı kadar yatay KİRİŞ mukavemetinde tek parça (flexible) ve kırılmayan bir tabliye oluşturur hiçbir zaman derz boşluğu ve derz aralığı oluşmaz.

NovoCrete teknolojisi ve her türlü zemini beton mukavemetine çeviren bu yenilikçi yöntemin en büyük özelliği zeminde bulunan mevcut malzemeyi hiç yerinden kaldırmadan, hafriyat yapmadan ve yerine başka malzeme getirmeye gerek kalmadan geri dönüşüm yaptığı için ürünümüz %100 doğal içerikli toprak alkalileri oluşan % 100 ÇEVRECİ BİR GERİ DÖNÜŞÜM ÜRÜNÜDÜR.